Biografie

28. prosince 2008 v 23:02 | Maucelka =o* |  >Životopis<
Taylor Alison Swift

Taylor Swift, celým jménem Taylor Alison Swift se narodila 13. Prosince 1989 ve městě Wyomissing v Pensylvánii. Má mladšího bratra Austina. K hudbě chovala lásku již od útlého dětství jejímy favority byly hlavně Petsy Cline a Dolly Parton. S rodiči žila na farmě, kde se pěstovaly vánoční stromky. Na škole se věnovala poezii a vyhrála literární soutěž se svou dvou stránkovou básní "Monster in my closet". Od deseti let veřejně vystupovala na akcích konajících se v jejím okolí, jako např. karaoke, oslavy a začala také psát své první písně. Jedno léto se věnovala i psaní novely, která však nebyla nikdy publikována. Byla členkou dětské komediální skupiny TheatreKids Live!, kde se projevil její talent.
K hudbě jí přivedla mimo jiné i její babička, operní pěvkyně a její vzor, zpěvačka LeAnn Rimes. Na rozdíl od LeAnn Rimes, Taylor Swift se nakonec zamilovala do country. V pozdějším věku se staly jejími dalšími vzory zpěvačky Patsy Cline, Dolly Parton, Dixie Chicks a Shania Twain.
V jedenácti letech podnikla první cestu do Nashvillu v naději, že zde bude moci získat smlouvu s nahrávací společností. Navštívila oblast zvanou Music Row - zde sídlí stovky společností, které se zabývají investicemi do country a gospel hudby. Čelila však negativnímu ohlasu nejen od nahrávacích společností, ale také od svých vrstevníků. Po návratu do Pennsylvanie jí bylo nabídnuta spolupráce na tenisovém turnaji U.S. Open. Její prezentace národní hymny si získala mnoho pozornosti.
Ve dvanácti letech se začala učit na dvanácti strunnou kytaru. Začala navštěvovat Nashville a spolupracovala zde s tamějšími textaři. Ve čtrnácti letech se její rodina přestěhovala na předměstí Nashvillu. O rok později Taylor odmítla smlouvu s nahrávací společností RCA Records, protože jí nepovolila zpívat její vlastní autorské písně. V roce 2005 si jejího talentu všiml Scott Borchetta, díky kterému podepsala smlouvu s nově vzniklou společností Big Machine Records. 24.října 2006 vydala své debutové album "Taylor swift" se svbými autorskými písněmi. Rázem se z nevýrazne, ale velmi talentované slečny z jednoho malého městečka stala osba, kterou obdivovaly miliony lidí na celém světě. O dva roky později, po úmorné práci a psaní vydává svě druhé album Fearless. Fearless vyšlo 11.listopadu 2008. Stalo se dvakrát paltinovým a dlouho vedlo žebříčky všemožných prodejních hitparád. Mezi její největší hit patří píseň Love Story, se kterou oslnila nejen Ameriku ale i celou Evropu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilovetay ilovetay | 16. prosince 2010 v 19:02 | Reagovat

půlka obrázků ti nefunguje kačeno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama